Įtempiamos lubos – greitai įgyvendinamas bei šiuolaikiškai atrodantis interjero sprendimas. Tokios lubos sukuriamos naudojant PVC plėvelę arba poliesterio audinį. Šių medžiagų dėka galima sukurti tobulai lygias lubas ir nebūtina apriboti fantazijos renkantis lubų stilių ar spalvą. Įtempiamos lubos gali būti klasikinės baltos, papuoštos foto tapetu, gali būti kelių lygmenų, su šviečiančias elementais arba be jų. Norint tokiomis lubomis džiaugtis ilgai, pravartu žinoti, kaip tinkamai įtempiamas lubas prižiūrėti.
Įtempiamos lubos nepritraukia dulkių, todėl dažnas dulkių valymas nėra reikalingas. Jei lubos vis dėlto ilgainiui susitepa, jas galima drąsiai valyti ar plauti su atitinkamomis priemonėmis kaip ir įprastas lubas. Ant įtempiamų lubų neatsiranda pelėsis, todėl jos puikiai tinka naudoti vonioje, pirtyje ar baseine. Įtempiamos lubos nekeičia spalvos, nėra linkusios deformuotis, tačiau šiomis savybėmis pasižymės tik tuomet, jei elgsitės atsižvelgdami į lubų priežiūros taisykles.
Keli pagrindiniai patarimai, kaip užtikrinti įtempiamų lubų ilgaamžiškumą:
- Saugokite lubas nuo aštrių daiktų. Nors lubų danga yra pakankamai atspari nedideliam spaudimui ar sutrenkimui, tačiau aštrūs daiktai (peilis, žirklės ar kt.) gali pažeisti paviršių. Todėl patalpose, kur yra įtempiamos lubos, stenkitės aštrius daiktus naudoti atsargiai, ypač remonto metu. Geriausia visai nelaikyti patalpoje aštrių daiktų, kurie galėtų kokioje nors situacijoje kliudyti lubas.
- Lubas valykite drėgnu skudurėliu. Jei lubos išsitepė, jas galima plauti šiltu muiluotu vandeniu ar langų valikliu ir paprastu nešiurkščiu skudurėliu. Svarbu nenaudoti abrazyvinių valiklių ar valiklių su tirpikliais, kadangi jie gali pažeisti lubų dangą.
- Peršviečiamoms luboms reikėtų papildomo dėmesio. Jei savo būstui pasirinkote skaidrias lubas, turėkite omeny, kad jos nepaslėps dulkių, kurios kaupsis tarp įtemptų lubų ir pagrindinių lubų. Yra du galimi sprendimai. Galima rūpintis lubų sandarumu bei prieš lubų įrengimą kruopščiai nuvalyti pagrindines lubas. Arba galima montuoti dvigubas lubas. Tokiu atveju pirmosios neskaidrios lubos apsaugos skaidriąsias nuo dulkių ar nešvarumų.
- Lubų remontą palikite specialistams. Jei lubose atsirado įtrūkimų ar kitų pažeidimų, patartina kreiptis į lubų montavimo meistrus. Tik specialistai kokybiškai ištaisys pažeidimus. Jei įtrūkimas itin žymus ir norite bent laikinai ištaisyti padėtį, galima naudoti lipnią juostą. Kreiptis į specialistus rekomenduojama ir tuomet, kai lubose reikia įmontuoti naują šviestuvą ar atlikti kitą pakeitimą.
- Saugokite lubas nuo didelio skersvėjo. Lubų plėvelė ar audinys gali ištrūkti iš lubų profilio, jei patalpose bus itin didelis skersvėjis. Tai ypač aktualu didelį plotą užimančioms luboms. Todėl saugokite lubas nuo skersvėjo ir nepatirsite nereikalingų rūpesčių.
- Įtempiamų lubų nereikėtų dažyti. Tokių lubų danga yra elastinga, todėl netinkama dažymui. Jei atsibodo lubų spalva ar dizainas, galima įtempiamų lubų plėvelę pakeisti nauja. Lubų profilio keisti nereikės, todėl toks atnaujinimas nėra sudėtingas.
- Pasirūpinkite tinkamu apšvietimu. Šviestuvų, įmontuotų įtempiamose lubose, lemputėms taikomi tam tikri reikalavimai. Didelės galios lemputės gali deformuoti lubų paviršių. Halogeninių lempučių galia neturėtų viršyti 50 W, kaitinimo lempučių – 100 W.
- Pasirūpinkite lubomis užliejimo atveju. Kokybiškai sumontuotos įtempiamos lubos gali sulaikyti nemažą kiekį vandens buto užliejimo atveju. Jei jūsų butas buvo užlietas, išjunkite lubų šviestuvus ir neskubėkite išleisti vandens. Būtų geriausia, jog tai atliktų specialistai.
- Palaikykite patalpoje tinkamą temperatūrą. Patalpose, kuriose yra įtempiamos lubos, turėtų būti palaikoma teigiama temperatūra, nes šaltis joms gali pakenkti. Karštis patalpoje negali viršyti 60° Celsijaus.
Įtempiamos lubos nereikalauja išskirtinės priežiūros, tačiau tai nereiškia, jog jomis nereikia rūpintis visai. Žinodami šiuos kelis praktiškus patarimus ir jų neignoruodami galėsite ilgai džiaugtis kokybiškomis lubomis. Neįdėdami daug pastangų pasieksite maksimalų rezultatą – apsaugosite lubas. Kito remonto metu tikrai nereikės investuoti į naują apdailą, nes senųjų lubų keisti tiesiog nenorėsite.