Įtempiamų lubų priežiūra

Įtempiamos lubos nepritraukia dulkių, todėl dažnas dulkių valymas nėra reikalingas.

Įtempiamos lubos – greitai įgyvendinamas bei šiuolaikiškai atrodantis interjero sprendimas. Tokios lubos sukuriamos naudojant PVC plėvelę arba poliesterio audinį. Šių medžiagų dėka galima sukurti tobulai lygias lubas ir nebūtina apriboti fantazijos renkantis lubų stilių ar spalvą. Įtempiamos lubos gali būti klasikinės baltos, papuoštos foto tapetu, gali būti kelių lygmenų, su šviečiančias elementais arba be jų. Norint tokiomis lubomis džiaugtis ilgai, pravartu žinoti, kaip tinkamai įtempiamas lubas prižiūrėti.

Įtempiamos lubos nepritraukia dulkių, todėl dažnas dulkių valymas nėra reikalingas. Jei lubos vis dėlto ilgainiui susitepa, jas galima drąsiai valyti ar plauti su atitinkamomis priemonėmis kaip ir įprastas lubas. Ant įtempiamų lubų neatsiranda pelėsis, todėl jos puikiai tinka naudoti vonioje, pirtyje ar baseine. Įtempiamos lubos nekeičia spalvos, nėra linkusios deformuotis, tačiau šiomis savybėmis pasižymės tik tuomet, jei elgsitės atsižvelgdami į lubų priežiūros taisykles.

Nesudėtinga įtempiamų lubų priežiūra

Jei lubos vis dėlto ilgainiui susitepa, jas galima drąsiai valyti ar plauti su atitinkamomis priemonėmis kaip ir įprastas lubas.

Keli pagrindiniai patarimai, kaip užtikrinti įtempiamų lubų ilgaamžiškumą:

 • Saugokite lubas nuo aštrių daiktų. Nors lubų danga yra pakankamai atspari nedideliam spaudimui ar sutrenkimui, tačiau aštrūs daiktai (peilis, žirklės ar kt.) gali pažeisti paviršių. Todėl patalpose, kur yra įtempiamos lubos, stenkitės aštrius daiktus naudoti atsargiai, ypač remonto metu. Geriausia visai nelaikyti patalpoje aštrių daiktų, kurie galėtų kokioje nors situacijoje kliudyti lubas.
 • Lubas valykite drėgnu skudurėliu. Jei lubos išsitepė, jas galima plauti šiltu muiluotu vandeniu ar langų valikliu ir paprastu nešiurkščiu skudurėliu. Svarbu nenaudoti abrazyvinių valiklių ar valiklių su tirpikliais, kadangi jie gali pažeisti lubų dangą.
 • Peršviečiamoms luboms reikėtų papildomo dėmesio. Jei savo būstui pasirinkote skaidrias lubas, turėkite omeny, kad jos nepaslėps dulkių, kurios kaupsis tarp įtemptų lubų ir pagrindinių lubų. Yra du galimi sprendimai. Galima rūpintis lubų sandarumu bei prieš lubų įrengimą kruopščiai nuvalyti pagrindines lubas. Arba galima montuoti dvigubas lubas. Tokiu atveju pirmosios neskaidrios lubos apsaugos skaidriąsias nuo dulkių ar nešvarumų.
 • Lubų remontą palikite specialistams. Jei lubose atsirado įtrūkimų ar kitų pažeidimų, patartina kreiptis į lubų montavimo meistrus. Tik specialistai kokybiškai ištaisys pažeidimus. Jei įtrūkimas itin žymus ir norite bent laikinai ištaisyti padėtį, galima naudoti lipnią juostą. Kreiptis į specialistus rekomenduojama ir tuomet, kai lubose reikia įmontuoti naują šviestuvą ar atlikti kitą pakeitimą.
 • Saugokite lubas nuo didelio skersvėjo. Lubų plėvelė ar audinys gali ištrūkti iš lubų profilio, jei patalpose bus itin didelis skersvėjis. Tai ypač aktualu didelį plotą užimančioms luboms. Todėl saugokite lubas nuo skersvėjo ir nepatirsite nereikalingų rūpesčių.
 • Įtempiamų lubų nereikėtų dažyti. Tokių lubų danga yra elastinga, todėl netinkama dažymui. Jei atsibodo lubų spalva ar dizainas, galima įtempiamų lubų plėvelę pakeisti nauja. Lubų profilio keisti nereikės, todėl toks atnaujinimas nėra sudėtingas.
 • Pasirūpinkite tinkamu apšvietimu. Šviestuvų, įmontuotų įtempiamose lubose, lemputėms taikomi tam tikri reikalavimai. Didelės galios lemputės gali deformuoti lubų paviršių. Halogeninių lempučių galia neturėtų viršyti 50 W, kaitinimo lempučių – 100 W.
 • Pasirūpinkite lubomis užliejimo atveju. Kokybiškai sumontuotos įtempiamos lubos gali sulaikyti nemažą kiekį vandens buto užliejimo atveju. Jei jūsų butas buvo užlietas, išjunkite lubų šviestuvus ir neskubėkite išleisti vandens. Būtų geriausia, jog tai atliktų specialistai.
 • Palaikykite patalpoje tinkamą temperatūrą. Patalpose, kuriose yra įtempiamos lubos, turėtų būti palaikoma teigiama temperatūra, nes šaltis joms gali pakenkti. Karštis patalpoje negali viršyti 60° Celsijaus.
Profesionaliai sumontuotos įtempiamos lubos

Įtempiamos lubos nereikalauja išskirtinės priežiūros, tačiau tai nereiškia, jog jomis nereikia rūpintis visai.

Įtempiamos lubos nereikalauja išskirtinės priežiūros, tačiau tai nereiškia, jog jomis nereikia rūpintis visai. Žinodami šiuos kelis praktiškus patarimus ir jų neignoruodami galėsite ilgai džiaugtis kokybiškomis lubomis. Neįdėdami daug pastangų pasieksite maksimalų rezultatą – apsaugosite lubas. Kito remonto metu tikrai nereikės investuoti į naują apdailą, nes senųjų lubų keisti tiesiog nenorėsite.

Įtempiamų lubų montavimas

Įtempiamų lubų montavimas – greitas ir sklandus darbas

Jei savo interjerui pasirinkote stilingas įtempiamas lubas, tikriausiai žinote, kad įtempiamų lubų montavimas – gan greitas ir sklandus darbas. Vis dėlto, siekiant šimtaprocentinio darbo efektyvumo ir džiuginančių rezultatų, reikėtų lubų montavimo darbams tinkamai pasiruošti patalpas.

Visų pirma, vietose, kur bus montuojamas įtempiamų lubų profilis, lubų paviršius turi būti lygus, be išsikišimų ar atšerpetojimų, jame neturėtų būti išsikišusių vinių, varžtų ar kitų detalių. Prieš montuojant pasirinktą įtempiamų lubų dangą turi būti užbaigti visi svarbesni sienų apdailos bei elektros instaliavimo darbai. Juk būtų apmaudu, jei dėl vieno pamiršto laido ar nedidelio nenušpakliuoto sienos lopinėlio tektų ardyti naujų lubų dangą. Sienų dažymą ar tapetavimą galima atidėti ir tam laikui, kuomet įtempiamos lubos jau puoš jūsų kambarį. Svarbi ir bendra patalpos švara, kadangi netvarkingoje patalpoje montuojant lubas jos gali išsitepti. Tokiu atveju naujos lubos nedžiugins jūsų nepriekaištinga išvaizda.

Daugelis žmonių, pirmą kartą susidūrusių su įtempiamų lubų montavimu, nustemba, jog prieš montavimo darbus iš patalpų nebūtina pašalinti baldų. Taip yra dėl to, jog lubų montavimui nenaudojamos jokios teplios ar birios medžiagos, kurios galėtų palikti įprastam remontui būdingą netvarką. Galima patraukti nebent tuos baldus, kurie trukdys laisvai judėti patalpoje, tačiau tik kambario perimetre, nes būtent ten bus atliekamas pagrindinis darbas. Baldus ir grindis galima apdengti plėvele, kuri apsaugotų nuo netyčinių pažeidimų.

Taip pat patartina iš patalpos išprašyti naminius gyvūnus, išnešti kambarinius augalus, pasišalinti žmonėms, kadangi lubų montavimui naudojamas karštis gali turėti neigiamą poveikį gyviesiems organizmams. Visi patalpoje esantys šviestuvai turi būti nuimti. Reikėtų išnešti paveikslus, veidrodžius, smulkius ar vertingus daiktus, kad vykstant apdailos darbams nereikėtų papildomai rūpintis kambaryje esančių daiktų saugumu, jei kas netyčia nukristų ar darbininkas tiesiog užkliūtų už patalpoje esančio daikto.

Įtempiamų lubų montavimo procesas

Įtempiamų lubų montavimo procesas

Ką dar vertėtų žinoti, prieš įtempiamų lubų montavimą:

 • Įtempiamos lubos gaminamos kiekvienam klientui individualiai pagal konkrečius išmatavimus. Tad jei jau užsakėte įtempiamas lubas ir jūsų patalpos jau išmatuotos, turite užtikrinti, kad jų parametrai bei savybės nebesikeis.
 • Patalpos, kuriose bus montuojamos įtempiamos lubos, turėtų būti sandarios. Jei patalpoje nėra durų, patalpos sandarinamos naudojant plėvę ar kitas priemones.
 • Lubose privalo būti patalpos poreikius atitinkančios ventiliacijos ar priešgaisrinės saugos sistemos.
 • Prieš pradedant darbą informuokite darbų vykdytoją apie lubose ir greta jų esančias instaliacijas (vamzdžius, elektros laidus ir pan.) ar įrenginius ir nurodykite tikslų jų išsidėstymą.
 • Nurodykite lubų vietas, kuriose bus kabinami šviestuvai. Montavimo metu turėkite šviestuvus, kad būtų galima juos tinkamai pritaikyti bendroje lubų struktūroje.
 • Apie 40 cm – toks atstumas turi likti tarp aukštesnių baldų ir lubų, kad darbuotojai galėtų laisvai montuoti lubas.
 • Jei lubos montuojamos šaltojo sezono metu, klientas turi užtikrinti, kad kambarys montavimo metu bus apšildytas.

Darbų vykdytojas neatsako:

 • Už pažeistus elektros laidus, vamzdžius ar įrenginius, jei klientas neinformavo apie jų buvimą ir tikslų išsidėstymą;
 • Už pažeistą kambario apdailą, jei ji buvo nekokybiška ar nekokybiškai pritvirtinta iki pažeidimo.

Kiekvienoje gyvenimo situacijoje žinios apsaugo nuo galimų netikėtumų ar klaidų. Tai galioja ir būsto remontui, šiuo atveju – įtempiamų lubų montavimui. Žinodami darbo eigą ir lubų montavimui reikalingas sąlygas, užtikrinsite sklandų profesionalų darbą ir patys galėsite džiaugtis nepriekaištingomis naujomis lubomis.

Įtempiamos lubos šiuolaikiškas interjero sprendimas

Įtempiamos lubos šiuolaikiškas interjero sprendimas

Kuriant naujo būsto interjerą kiekviena detalė svarbi, tad norisi pasirinkti tinkamiausias apdailos medžiagas bei įdomiausius dekoro sprendimus. Tai galioja ir renkantis būsto lubų apdailą. Šiuo metu vis dažniau pasirenkamos įtempiamos lubos. Tai lubų apdailos technologija, kuomet kambario perimetre pritvirtintame karkase (pagamintame iš plastiko arba aliuminio) įtempiama vientisa PVC plėvelė ar poliesterio audinys. PVC plėvelė gali būti nudažyta įvairiais matiniais ar blizgiais dažais, dekoruota raštais ar fotografijomis. Šių lubų populiarumą lemia jų šiuolaikiškumas, didelė stiliaus ir spalvų įvairovė, greitas, paprastas ir švarus montavimas bei galimybė įgyvendinti pačias netikėčiausias idėjas.

Pagrindiniai įtempiamų lubų privalumai:

 • Greitas montavimas. Dažnai apsisprendimą pasirinkti įtempiamas lubas nulemia faktas, jog tokių lubų įrengimas trunka vos 1-2 dienas. Būsto remontas ar įrengimas reikalauja daug laiko, tad siekiant rezultatais džiaugtis greičiau, verta rinktis laiką taupančias technologijas.
 • Defektų maskavimas. Sukurti tobulai lygų paviršių įprastomis priemonėmis ne visada lengva, tuo tarpu įtempiamos lubos paslėps visus lubų defektus. PVC plėvelė sukurs tobulo paviršiaus vaizdą ir suteiks papildomo žavesio būsto erdvei. Tai ypač aktualu, kai norisi klasikinių baltų lubų.
 • Lengva lygaus paviršiaus priežiūra. Visada verta pagalvoti apie švarą. Įtempiamų lubų paviršius idealiai lygus, todėl jį lengva plauti ir dezinfekuoti. Tokių lubų galima nevengti virtuvėje ar dirbtuvėse, kur lubos gali susitepti. Tik verta žinoti, jog tokioms luboms valyti netinka abrazyviniai valikliai.
 • Atsparumas vandeniui. Lubas galima plauti vandeniu, kadangi jos nebijo drėgmės. Taip pat, šios lubos pasitarnauja kaip minimali apsauga buto užliejimo atveju. Įtempiamos lubos gali atlaikyti apie 100 litrų spaudimą vienam kvadratiniam metrui. Nutikus tokiai nelaimei vėliau tereikia apgalvoti, kaip išleisti vandenį nepakenkiant buto apdailai.
 • Spalvų ir stiliaus įvairovė. Kiekvienas siekiame savo būste sukurti unikalią ir išskirtinę aplinką. Platus įtempiamų lubų pasirinkimas leidžia įgyvendinti įvairiausias idėjas: lubose galite matyti dangaus fotografiją, išnaudoti netikėtus apšvietimo sprendimus ar paįvairinti interjerą tikru meno šedevru.
 • Švarus montavimas. Įtempiamų lubų montavimo metu beveik nesusidaro statybinių šiukšlių, po jų įrengimo nelieka nepageidaujamų nešvarumų, kadangi PVC plėvelė į karkasą tvirtinama pasitelkus karštį. Tokių lubų išmontavimas taip pat nesukelia papildomų rūpesčių ir netvarkos.
 • Atsparumas išoriniam poveikiui. Įtempiamos lubos yra pakankamai plastiškos, todėl netrūkinėja net patirdamos kokį nors tempimą dėl pastato konstrukcijos poslinkių, vibracijos. PVC danga neblunka, todėl foto lubos atrodys taip pat kokybiškai ir po ilgo laiko. Taip pat tokios lubos nesugeria kvapų, todėl tinka virtuvės kambariui ar restorano interjerui.
 • Paviršius nepritraukia dulkių. Kartais manoma, jog įtempiamos lubos yra linkusios pritraukti dulkes, tačiau tokių lubų medžiaga yra antistatiška, todėl dulkių nepritraukia ir jų nereikia dažnai valyti.
 • Ant lubų nesikondensuoja drėgmė. Drėgnose patalpose ant lubų nesikaupia drėgmė, todėl nėra pelėsio grėsmės. Dėl šios savybės įtempiamos lubos lengvai pritaikomos net vonios kambariuose, baseinuose ar kitose patalpose, kur gali būti vandens garų.
 • Nereikalauja papildomos apdailos. Tokių lubų paviršiaus nereikia papildomai tinkuoti ar dažyti. Tad įmontavus įtempiamas lubas galėsite iš karto džiaugtis išbaigtu interjeru. Siekiant tobulo grožio prieš montuojant lubas gali nebent tekti pasirūpinti, kad esamų lubų danga neturėtų atplaišų, kurios ilgainiui galėtų kauptis ant įtempiamų lubų ir gadinti vaizdą, jei lubos bus šiek tiek perregimos.
Įtempiamos lubos fotospauda

Įtempiamos lubos – Fotospauda

Įtempiamos lubos tik pasirodžiusios apdailos priemonių rinkoje gan sparčiai išpopuliarėjo ir vis dar plečia savo gerbėjų ratą. Ir tai nekelia didelės nuostabos, kadangi šios naujos technologijos dėka lubos gali tapti pagrindiniu akcentu įdomiame interjere, jas nėra sudėtinga sumontuoti, o pabodusias galima nesunkiai pakeisti naujomis. 3D fotografijos, nestandartiniai apšvietimo sprendimai, įdomios spalvos ir tekstūros – visa tai lengvai įgyvendinama nusprendus savo būste įrengti įtempiamas lubas. Jei lubų įrengimą patikėsite savo srities profesionalams, o svarstydami įvarius dizaino variantus nevaržysite fantazijos – turėsite patrauklias ir praktiškas lubas, kurių nesinorės keisti į jokias kitas.