Įtempiamų lubų montavimas

Įtempiamų lubų montavimas

Įtempiamų lubų montavimas – greitas ir sklandus darbas

Jei savo interjerui pasirinkote stilingas įtempiamas lubas, tikriausiai žinote, kad įtempiamų lubų montavimas – gan greitas ir sklandus darbas. Vis dėlto, siekiant šimtaprocentinio darbo efektyvumo ir džiuginančių rezultatų, reikėtų lubų montavimo darbams tinkamai pasiruošti patalpas.

Visų pirma, vietose, kur bus montuojamas įtempiamų lubų profilis, lubų paviršius turi būti lygus, be išsikišimų ar atšerpetojimų, jame neturėtų būti išsikišusių vinių, varžtų ar kitų detalių. Prieš montuojant pasirinktą įtempiamų lubų dangą turi būti užbaigti visi svarbesni sienų apdailos bei elektros instaliavimo darbai. Juk būtų apmaudu, jei dėl vieno pamiršto laido ar nedidelio nenušpakliuoto sienos lopinėlio tektų ardyti naujų lubų dangą. Sienų dažymą ar tapetavimą galima atidėti ir tam laikui, kuomet įtempiamos lubos jau puoš jūsų kambarį. Svarbi ir bendra patalpos švara, kadangi netvarkingoje patalpoje montuojant lubas jos gali išsitepti. Tokiu atveju naujos lubos nedžiugins jūsų nepriekaištinga išvaizda.

Daugelis žmonių, pirmą kartą susidūrusių su įtempiamų lubų montavimu, nustemba, jog prieš montavimo darbus iš patalpų nebūtina pašalinti baldų. Taip yra dėl to, jog lubų montavimui nenaudojamos jokios teplios ar birios medžiagos, kurios galėtų palikti įprastam remontui būdingą netvarką. Galima patraukti nebent tuos baldus, kurie trukdys laisvai judėti patalpoje, tačiau tik kambario perimetre, nes būtent ten bus atliekamas pagrindinis darbas. Baldus ir grindis galima apdengti plėvele, kuri apsaugotų nuo netyčinių pažeidimų.

Taip pat patartina iš patalpos išprašyti naminius gyvūnus, išnešti kambarinius augalus, pasišalinti žmonėms, kadangi lubų montavimui naudojamas karštis gali turėti neigiamą poveikį gyviesiems organizmams. Visi patalpoje esantys šviestuvai turi būti nuimti. Reikėtų išnešti paveikslus, veidrodžius, smulkius ar vertingus daiktus, kad vykstant apdailos darbams nereikėtų papildomai rūpintis kambaryje esančių daiktų saugumu, jei kas netyčia nukristų ar darbininkas tiesiog užkliūtų už patalpoje esančio daikto.

Įtempiamų lubų montavimo procesas

Įtempiamų lubų montavimo procesas

Ką dar vertėtų žinoti, prieš įtempiamų lubų montavimą:

  • Įtempiamos lubos gaminamos kiekvienam klientui individualiai pagal konkrečius išmatavimus. Tad jei jau užsakėte įtempiamas lubas ir jūsų patalpos jau išmatuotos, turite užtikrinti, kad jų parametrai bei savybės nebesikeis.
  • Patalpos, kuriose bus montuojamos įtempiamos lubos, turėtų būti sandarios. Jei patalpoje nėra durų, patalpos sandarinamos naudojant plėvę ar kitas priemones.
  • Lubose privalo būti patalpos poreikius atitinkančios ventiliacijos ar priešgaisrinės saugos sistemos.
  • Prieš pradedant darbą informuokite darbų vykdytoją apie lubose ir greta jų esančias instaliacijas (vamzdžius, elektros laidus ir pan.) ar įrenginius ir nurodykite tikslų jų išsidėstymą.
  • Nurodykite lubų vietas, kuriose bus kabinami šviestuvai. Montavimo metu turėkite šviestuvus, kad būtų galima juos tinkamai pritaikyti bendroje lubų struktūroje.
  • Apie 40 cm – toks atstumas turi likti tarp aukštesnių baldų ir lubų, kad darbuotojai galėtų laisvai montuoti lubas.
  • Jei lubos montuojamos šaltojo sezono metu, klientas turi užtikrinti, kad kambarys montavimo metu bus apšildytas.

Darbų vykdytojas neatsako:

  • Už pažeistus elektros laidus, vamzdžius ar įrenginius, jei klientas neinformavo apie jų buvimą ir tikslų išsidėstymą;
  • Už pažeistą kambario apdailą, jei ji buvo nekokybiška ar nekokybiškai pritvirtinta iki pažeidimo.

Kiekvienoje gyvenimo situacijoje žinios apsaugo nuo galimų netikėtumų ar klaidų. Tai galioja ir būsto remontui, šiuo atveju – įtempiamų lubų montavimui. Žinodami darbo eigą ir lubų montavimui reikalingas sąlygas, užtikrinsite sklandų profesionalų darbą ir patys galėsite džiaugtis nepriekaištingomis naujomis lubomis.