Kodėl verta pasirinkti įtempiamas lubas?

Įtempiamos lubos šiuolaikiškas interjero sprendimas

Įtempiamos lubos šiuolaikiškas interjero sprendimas

Kuriant naujo būsto interjerą kiekviena detalė svarbi, tad norisi pasirinkti tinkamiausias apdailos medžiagas bei įdomiausius dekoro sprendimus. Tai galioja ir renkantis būsto lubų apdailą. Šiuo metu vis dažniau pasirenkamos įtempiamos lubos. Tai lubų apdailos technologija, kuomet kambario perimetre pritvirtintame karkase (pagamintame iš plastiko arba aliuminio) įtempiama vientisa PVC plėvelė ar poliesterio audinys. PVC plėvelė gali būti nudažyta įvairiais matiniais ar blizgiais dažais, dekoruota raštais ar fotografijomis. Šių lubų populiarumą lemia jų šiuolaikiškumas, didelė stiliaus ir spalvų įvairovė, greitas, paprastas ir švarus montavimas bei galimybė įgyvendinti pačias netikėčiausias idėjas.

Pagrindiniai įtempiamų lubų privalumai:

  • Greitas montavimas. Dažnai apsisprendimą pasirinkti įtempiamas lubas nulemia faktas, jog tokių lubų įrengimas trunka vos 1-2 dienas. Būsto remontas ar įrengimas reikalauja daug laiko, tad siekiant rezultatais džiaugtis greičiau, verta rinktis laiką taupančias technologijas.
  • Defektų maskavimas. Sukurti tobulai lygų paviršių įprastomis priemonėmis ne visada lengva, tuo tarpu įtempiamos lubos paslėps visus lubų defektus. PVC plėvelė sukurs tobulo paviršiaus vaizdą ir suteiks papildomo žavesio būsto erdvei. Tai ypač aktualu, kai norisi klasikinių baltų lubų.
  • Lengva lygaus paviršiaus priežiūra. Visada verta pagalvoti apie švarą. Įtempiamų lubų paviršius idealiai lygus, todėl jį lengva plauti ir dezinfekuoti. Tokių lubų galima nevengti virtuvėje ar dirbtuvėse, kur lubos gali susitepti. Tik verta žinoti, jog tokioms luboms valyti netinka abrazyviniai valikliai.
  • Atsparumas vandeniui. Lubas galima plauti vandeniu, kadangi jos nebijo drėgmės. Taip pat, šios lubos pasitarnauja kaip minimali apsauga buto užliejimo atveju. Įtempiamos lubos gali atlaikyti apie 100 litrų spaudimą vienam kvadratiniam metrui. Nutikus tokiai nelaimei vėliau tereikia apgalvoti, kaip išleisti vandenį nepakenkiant buto apdailai.
  • Spalvų ir stiliaus įvairovė. Kiekvienas siekiame savo būste sukurti unikalią ir išskirtinę aplinką. Platus įtempiamų lubų pasirinkimas leidžia įgyvendinti įvairiausias idėjas: lubose galite matyti dangaus fotografiją, išnaudoti netikėtus apšvietimo sprendimus ar paįvairinti interjerą tikru meno šedevru.
  • Švarus montavimas. Įtempiamų lubų montavimo metu beveik nesusidaro statybinių šiukšlių, po jų įrengimo nelieka nepageidaujamų nešvarumų, kadangi PVC plėvelė į karkasą tvirtinama pasitelkus karštį. Tokių lubų išmontavimas taip pat nesukelia papildomų rūpesčių ir netvarkos.
  • Atsparumas išoriniam poveikiui. Įtempiamos lubos yra pakankamai plastiškos, todėl netrūkinėja net patirdamos kokį nors tempimą dėl pastato konstrukcijos poslinkių, vibracijos. PVC danga neblunka, todėl foto lubos atrodys taip pat kokybiškai ir po ilgo laiko. Taip pat tokios lubos nesugeria kvapų, todėl tinka virtuvės kambariui ar restorano interjerui.
  • Paviršius nepritraukia dulkių. Kartais manoma, jog įtempiamos lubos yra linkusios pritraukti dulkes, tačiau tokių lubų medžiaga yra antistatiška, todėl dulkių nepritraukia ir jų nereikia dažnai valyti.
  • Ant lubų nesikondensuoja drėgmė. Drėgnose patalpose ant lubų nesikaupia drėgmė, todėl nėra pelėsio grėsmės. Dėl šios savybės įtempiamos lubos lengvai pritaikomos net vonios kambariuose, baseinuose ar kitose patalpose, kur gali būti vandens garų.
  • Nereikalauja papildomos apdailos. Tokių lubų paviršiaus nereikia papildomai tinkuoti ar dažyti. Tad įmontavus įtempiamas lubas galėsite iš karto džiaugtis išbaigtu interjeru. Siekiant tobulo grožio prieš montuojant lubas gali nebent tekti pasirūpinti, kad esamų lubų danga neturėtų atplaišų, kurios ilgainiui galėtų kauptis ant įtempiamų lubų ir gadinti vaizdą, jei lubos bus šiek tiek perregimos.
Įtempiamos lubos fotospauda

Įtempiamos lubos – Fotospauda

Įtempiamos lubos tik pasirodžiusios apdailos priemonių rinkoje gan sparčiai išpopuliarėjo ir vis dar plečia savo gerbėjų ratą. Ir tai nekelia didelės nuostabos, kadangi šios naujos technologijos dėka lubos gali tapti pagrindiniu akcentu įdomiame interjere, jas nėra sudėtinga sumontuoti, o pabodusias galima nesunkiai pakeisti naujomis. 3D fotografijos, nestandartiniai apšvietimo sprendimai, įdomios spalvos ir tekstūros – visa tai lengvai įgyvendinama nusprendus savo būste įrengti įtempiamas lubas. Jei lubų įrengimą patikėsite savo srities profesionalams, o svarstydami įvarius dizaino variantus nevaržysite fantazijos – turėsite patrauklias ir praktiškas lubas, kurių nesinorės keisti į jokias kitas.